logo Fizjoterapeuta, rehabilitant Częstochowa
Dawid Waloski

“Prawidłowe zastosowanie rozciągania” – okiem fizjoterapeuty

Wizyta

Jak przebiega wizyta w naszym gabinecie fizjoterapii

1

Podczas wizyty w gabinecie zawsze na początku następuje wywiad fizjoterapeutyczny podczas którego pytam pacjenta o dane osobowe oraz szczegóły problemu, z którym do mnie przyszedł. Są to najczęściej pytania o czas trwania problemu, skalę bólu, okoliczności w jakich doszło do urazu, problemy współistniejące i poważniejsze urazy lub choroby z przeszłości. Jeżeli badania obrazowe były robione proszę je zabrać na pierwszą wizytę.

2

Kolejno następuje badanie czynnościowe, podczas którego staram się zlokalizować strukturę, która odpowiada za przyczynę bólu w chwili obecnej. Najczęściej jest to ruch, który powoduje ból pacjenta lub test oporowy podczas którego dany problem występuje. Ważna jest także postawa pacjenta, sposób chodu i wiele innych czynników, które oceniam w zależności od rodzaju problemu.

3

Po takim wstępnym wywiadzie i badaniu jestem w stanie ocenić prawdopodobną przyczynę problemu i pracuję na jej rozwiązaniem rozpoczynając terapię manualną lub powięziową. W zależności od rodzaju problemu pacjent leży na leżance lub siedzi na krześle, jednak czasami pracujemy w pozycji bardziej funkcjonalnej, podczas której występuje problem bólowy.

30 – 45 min

Terapia trwa najczęściej około 30 – 45 minut, jednak zawsze jest to kwestia indywidualna.

Dodatkowe informacje

W trakcie wizyty staram się podejść do problemu holistycznie, dając pacjentom dużo wskazówek profilaktycznych. W zależności od problemu może okazać się wskazane wzmacnianie pewnych grup mięśniowych, wówczas omawiamy też ćwiczenia do domu lub pracujemy w gabinecie, dlatego na pierwszą wizytę dobrze jest być przygotowanym i zabrać ze sobą strój sportowy. W zależności od miejsca problemu konieczne będzie jego odsłonięcie, więc dobrze mieć na wizytę możliwie luźny strój np. krótkie spodenki i bluzkę. Terapeuta nigdy nie pracuje przez materiał. W gabinecie jest miejsce na przebranie się i wieszak na ubrania.

Otwórz Cennik

Szybko i precyzyjnie poznasz ceny

Pan Dawid najlepszy specjalista jakiego znam, dzięki przeprowadzonej terapii pozbyłam się kontuzji i mogę dalej biegać. Pełen profesjonalizm, ogromna wiedza oraz indywidualne podejście do pacjenta.
Zdecydowanie polecam!

Ola Lewandowska

{

Jak trafić do gabinetu

Gabinet mieści się w przychodni lekarskiej na ul. Zana 6 na piętrze minus 1. Po wejściu do holu przychodni proszę się kierować schodami w lewo i po zejściu w dół drzwi gabinetu będą naprzeciwko schodów.