logo Fizjoterapeuta, rehabilitant Częstochowa
drenaż limfatyczny częstochowa
Dawid Waloski

“Prawidłowe zastosowanie rozciągania” – okiem fizjoterapeuty

Drenaż imfatyczny Częstochowa

Różnego rodzaju obrzęki – w tym limfatyczne, tłuszczowe, pourazowe czy pooperacyjne mogą dotknąć każdego z nas. Często wiążą się z dyskomfortem i mało estetycznym wyglądem skóry, dlatego też nie wolno ich bagatelizować. Jeżeli chcesz mieć możliwość ich skutecznego usunięcia, zapraszam na drenaż limfatyczny – jest to metoda o niemal 100-letniej historii, którą stosuje się na całym świecie i która pozwala przywrócić komfort życia oraz estetyczny wygląd.

Czym jest drenaż limfatyczny i kto powinien z niego skorzystać?

Układ limfatyczny pełni bardzo istotną rolę w ludzkim organizmie. W węzłach chłonnych, w których znajdują się limfocyty, dochodzi do unieszkodliwiania różnego rodzaju drobnoustrojów. Co więcej, układ ten odprowadza nadmiar limfy z tkanek do krwi, utrzymując w równowadze płyny ustrojowe. Niestety, niekiedy dochodzi do powstawania stanów zapalnych w pobliżu węzłów chłonnych, co prowadzi do obrzęków limfatycznych. Mogą one powstawać w wyniku urazów i kontuzji, chorób nowotworowych albo zabiegów operacyjnych.

Drenaż limfatyczny jest więc stosowany w celu redukcji tych obrzęków, a także przywrócenia motoryki układu limfatycznego. Może być wykonywany manualnie i polega na stosowaniu różnego rodzaju ruchów – obrotowych, okrężnych, czerpiących i pompujących o zróżnicowanej sile oraz intensywności, dostosowanej do stanu Pacjenta. Dzięki wiedzy oraz odpowiednim działaniom specjalisty, możliwy jest ucisk tkanki i tym samym przemieszczenie płynu w kierunku węzłów chłonnych.

Drenaż limfatyczny zalecany jest przede wszystkim w przypadku:

  • obrzęków limfatycznych, tłuszczowych oraz żylno-limfatycznych;
  • obrzęków pourazowych i pooperacyjnych;
  • dolegliwości, takich jak dna moczanowa, niewydolność żylna, choroba zwyrodnieniowa stawów, zespół cieśni nadgarstka czy choroba niedokrwienna kończyn dolnych;
  • chęci skorzystania z regeneracji powysiłkowej – decydują się na nią przede wszystkim sportowcy.

Warto dodać, że drenaż limfatyczny umożliwia nie tylko wyeliminowanie obrzęków i dolegliwości bólowych, ale również ujędrnienie skóry, redukcję cellulitu, a nawet oczyszczenie organizmu z toksyn. Jego szeroki zakres zastosowań oraz skuteczność powodują, że jest od wielu lat stosowany na całym świecie, dając ulgę wielu osobom.

Zapraszam na profesjonalny drenaż limfatyczny!

Jako specjalista z wieloletnim doświadczeniem, wykonuję drenaż limfatyczny dostosowany w stu procentach do potrzeb oraz stanu Pacjenta. W pierwszej kolejności przeprowadzam wywiad i diagnozuję problem, a następnie wybieram odpowiednie techniki drenażu, dzięki którym możliwe będzie wyeliminowanie konkretnej dolegliwości. Dzięki prawidłowemu uciskowi poszczególnych części ciała, jestem w stanie przywrócić właściwe krążenie krwi oraz limfy w organizmie – dzięki temu nie tylko poradzisz sobie z różnego rodzaju dolegliwościami, ale również zyskasz lepsze samopoczucie każdego dnia.

Zapraszam do kontaktu i umówienia wizyty w moim gabinecie – być może drenaż limfatyczny będzie odpowiedzią na Twoje potrzeby!

Otwórz Cennik

Szybko i precyzyjnie poznasz ceny

Świetna opieka jak i rozpoznanie problemu!

Dawid pomógł mi nie tylko w wyleczeniu kontuzji, ale także w dojściu do pełnej sprawności i powrotu do treningów. Super atmosfera.

Magdalena Brendel